Vznik firmy ZEDON siaha do roku 1992, kedy sa začala venovať dodávkam výpočtovej a kancelárskej techniky, tvorbou a dodávkou softwéru. V neskoršom období pribudlo budovanie metalických a optických sietí, ako aj návrh a dodávky komplexných sieťových riešení a serverových systémov.

Návrhom a dodávkami fotovoltaických elektrárni sme za začali zaoberať v roku 2008. Začiatky boli ťažké, lebo na Slovensku táto oblasť bola „pole neorané“. Aby sme získali potrebné informácie, museli sme venovať množstvo času cestovaním po zahraničných výstavách a školeniach.

V roku 2010 sme spustili do prevádzky strešnú inštálaciu o výkone 256 000 Wp na báze tenkovrstvých fotovoltaických fólii , ktorá bola v tej dobe najväčšou strešnou inštaláciou svojho typu v strednej Európe. O tejto udalosti priniesol správu aj nemecký portál SolarServer.

 

 

Dodnes sme úspešne realizovali množstvo inštálacií, od malých domových systémov po veľké elektrárne inštalované na poli.

Naším cieľom je spokojnosť našich zákazníkov, čo dosahujeme starostlivým prístupom od návrhu cez realizáciu až po samotnú prevádzku systému.

Naša firma je servisným partnerom rakúskej firmy FRONIUS, ktorá je známa v tejto oblasti ako výrobca obľúbených a spoľahlivých fotovoltaických striedačov. Sme obchodným partnerom mnohých výrobcov a dodávateľov komponentov pre fotovoltaické elektrárne ako napr. IBC Solar, SMA, KACO, Krannich, PV Solarsys a mnoho iných.

Samozrejmosťou je spoľahlivý záručný aj pozáručný servis.

Bude nás tešiť, ak sa aj Vy pridáte k našej rodine spokojných zákazníkov.

 

Váš tím ZEDON